دات نت نیوک

بیشتر بدانیم

چرا باید آب ولرم و لیمو ترش بنوشیم؟

یکی از بهترین و کم هزینه ترین توصیه های پزشکی، نوشیدن آب ولرم و نصف لیمو ترش پس از بیدار شدن از خواب است. مردم ژاپن نوشیدن آب با معده خالی را بهترین و طبیعی ترین راه درمان بیماری ها می دانند و برای رفع تمام سموم بدن، نوشیدن 4 لیوان آب گرم و به صورت ناشتا را توصیه می کنند. محققان اعتقاد دارند که اضافه کردن آب لیموی تازه به آب ولرم و نوشیدن روزانه آن آثار مثبت طولانی مدت داشته و برای سلامت بدن بسیار مفید است.

مفید برای کلیه ها و سیستم گوارشی

 آب ولرم به از بین بردن سموم بدن کمک کرده و آب لیمو سبب فعالیت بیشتر کلیه ها می شود. اسید سیتریک موجود در لیموترش، همچنین موجب تحریک بیشتر کبد و در نتیجه سم زدایی بیشتر می گردد. آب گرم سیستم گوارشی بدن را نرم می کند و موجب افزایش فعالیت روده می شود.

سرشار از ویتامین ث

 موجود در این ترکیب باعث درخشش بیشتر پوست شده و در رفع جوش و آکنه های پوست موثر است. نوشیدن صبحگاهی آب گرم و آب لیمو سبب تقویت سیستم ایمنی شده و بدن را در مقابل ویروس ها و باکتری ها مقاوم می کند. آبرسانی به سلول ها از دیگر فواید این نوشیدنی ساده و شفابخش است؛ آب گرم و لیمو سبب افزایش متابولیسم سلولی شده و ازطرفی آب مورد نیاز سلول را که در طول شب مورد استفاده قرار گرفته تامین می کند.

رفع مشکلات تنفسی

نوشیدن مخلوط آب گرم و لیموترش باعث دفع مواد زائد می‌شود. این نوشیدنی همچنین باعث ترشح صفرای بیشتر و رفع مشکلاتی همچون یبوست و سوزش معده می شود.

کمک به کاهش وزن

آب لیمو سرعت چربی سوزی را بیشتر کرده و از طرفی پکتین موجود در آن باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن می گردد.

داشتن نفس خوشبو

ترکیب آب با لیمو ترش یک ترکیب درمانی برای تسکین دردهای دهان و دندان است. لیمو ترش التهاب لثه را از بین برده و موجب می شود نفسی معطر و خوشبو داشته باشید.

خون PH تنطیم

لیمو ترش یکی از اسیدی ترین مواد غذایی است که در داخل بدن و پس از هضم شدن قلیایی عمل می کند.  جالب است بدانید که یک بدن قلیایی، بدنی به مراتب سالم تر از بدنی اسیدی است.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

5.56 ( 9 reviews)

ارسال یک نظر

  • استویا یا شیرین برگ چیست؟
  • ۷ خاصیت زیره سبز برای سلامتی
  • خواص دارویی گیاه سنبل الطیب
  • تاثیر چای ترش بر کاهش فشار خون
  • مهرگیاه چیست؟
  • هفت خاصیت دمنوش بابونه
صفحه 1 از 3 ابتداقبلی [1]23 انتها