دات نت نیوک

بیشتر بدانیم

اثر فوق العاده عسل و دارچین بر لاغری

اثر فوق العاده عسل و دارچین بر لاغری

گاهی اوقات دستور العمل های سنتی و داروهای گیاهی از داروهای شیمیایی  موثرتر هستند و تاثیر بهتری در حفظ سلامتی و بهبود بیماری ها ایفا می کنند. معجون دارچین و عسل از جمله این دستور العمل های مفید است که در کاهش وزن  و حفظ تناسب بسیار موثر عمل کرده و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. 
مهم ترین عاملی که باعث شده  ترکیب دارچین و عسل در مقایسه با دیگر داروهای گیاهی بیشتر توصیه شود خاصیت بی نظیر عسل در حفظ میزان قند خون است و این عاملی است که باعث می شود این ترکیب برای بیماران دیابتی که مایل به کاهش وزنشان می باشند نیز موثر باشد. با این حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید  که به چه دلیل  ترکیب عسل و دارچین می تواند تاثیری مضاعف در کاهش وزن ایجاد کند و اثر جادویی این دو ماده مفید در کنار هم چیست.
از دیرباز پزشکان سنتی معتقد بودند که مصرف یک قاشق مربا خوری عسل قبل از خواب به اندازه کافی در سوزاندن چربی در هنگام خواب مفید بوده و موجب کاهش وزن می شود. عسل همچنین باعث فعالیت بیشتر کبد در تولید نوعی هورمون می شود که به حفظ توازن گلوکز خون کمک کرده و موجب کاهش چربی خون می شود.
از طرفی دارچین که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین ادویه هاست موجب افزایش گرمای بدن شده، سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده و موجب افزایش چربی سوزی می شود. علاوه بر این دارچین ضدعفونی کننده است، خواص ضد اسپاسم دارد و موجب هضم بهتر غذا می شود. دارچین مانند عسل مانع افزایش قند خون شده و در نتیجه مصرف آن به بیماران دیابتی بسیار توصیه می شود. بنابراین ترکیب عسل و دارچین یک داروی فوق العاده برای بیماران دیابتی است و موجب تعدیل اثرات مقاومت انسولینی می شود. مصرف مخلوط عسل و دارچین هم چنین به طور قابل محسوسی اشتها را کنترل کرده و موجب بی میلی شدید نسبت به کربو هیدرات ها می شود.
برای تهیه این ترکیب موثر یک قاشق عسل ارگانیک را به همراه یک قاشق مرباخوری دارچین در یک فنجان آب ولرم ریخته و به خوبی هم بزنید تا ترکیبی یک دست شود. مخلوط چای و دارچین را می توانید صبح هاٰ، بین وعده های غذایی و قبل از خواب مصرف کنید.
توجه داشته باشید که مصرف زیاد این ترکیب می تواند موجب افت قند خون شود.


    
 

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

4.93 ( 15 reviews)

ارسال یک نظر

  • استویا یا شیرین برگ چیست؟
  • ۷ خاصیت زیره سبز برای سلامتی
  • خواص دارویی گیاه سنبل الطیب
  • تاثیر چای ترش بر کاهش فشار خون
  • مهرگیاه چیست؟
  • هفت خاصیت دمنوش بابونه
صفحه 1 از 3 ابتداقبلی [1]23 انتها