دات نت نیوک

بیشتر بدانیم

چرا چای قرمز بنوشیم؟

چای قرمز، یک نوشیدنی متفاوت

اگرچه چای قرمز برای ایرانیان چندان شناخته شده نیست اما این نوشیدنی در بسیاری از کشورها و بخصوص کشورهای آفریقایی مصرف بالایی داشته و بیشتر از سایر نوشیدنی های رایج دنیا مصرف می شود. این چای از کاسبرگ گل های هیبیسکوس تهیه شده که بومی کوه های جنوب آفریقا است و به خانواده پنیرکیان تعلق دارد. برگ های این گیاه را سیصد سال پیش ساکنان مناطق کوهستانی آفریقای جنوبی استفاده می کردند و بعدها نیز مصرف آن در دیگر کشورهای آفریقایی، مکزیک، آمریکا و اکثر کشورهای آسیایی هم چون تایلند، چین و مالزی مرسوم شد.

چای قرمز منبع غنی آنتی اکسیدان هاست و در درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها نقشی قابل توجه دارد. بیشتر پلی‌فنول های موجود در چای قرمز در میوه ها و سبزیجات یافت می شود و در عین حال این گیاه دارای گونه ای دیگر از پلی فنول است که تا کنون در هیچ یک از از گیاهان یافت نشده است. بسیاری از محققان اعتقاد دارند که لوتئین و کوئرستین موجود در کاسبرگ هیبیسکوس در پیشگیری از سرطان پانکراس و روده بزرگ بسیار موثر عمل کرده و احتمال ابتلا به این دو بیماری را کاهش می دهد.

دمنوش چای قرمز آرامش بخش است و می تواند به عنوان یک نوشیدنی مفید بیشتر از چای سیاه مورد استفاده قرار گیرد. در آفریقا پزشکان برای رفع اگزما، اختلالات گوارشی و حساسیت های پوستی جوشانده چای ترش را تجویز می کنند. این نوشیدنی که به صورت سرد و گرم مصرف می شود، برای رفع التهاب روده کودکان نیز بسیار مناسب است.

پژوهشگران بر این عقیده هستند که چای قرمز با کمک آنتی اکسیدها، ویتامین و مواد معدنی موجود در خود، روند پیری سلول ها را کاهش داده و در جوان سازی سلول های بدن نقشی تاثیرگذار دارد. چای قرمر همچنین دارویی طبیعی و موثر در رفع مشکلات بدخوابی است و باعث کاهش اضطراب و نگرانی می شود.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

6.40 ( 10 reviews)

ارسال یک نظر

  • استویا یا شیرین برگ چیست؟
  • ۷ خاصیت زیره سبز برای سلامتی
  • خواص دارویی گیاه سنبل الطیب
  • تاثیر چای ترش بر کاهش فشار خون
  • مهرگیاه چیست؟
  • هفت خاصیت دمنوش بابونه
صفحه 1 از 3 ابتداقبلی [1]23 انتها