X

مخلوط جو و برنج قهوه‌ای

مخلوط جو و برنج قهوه‌ای


تنفس هوای تازه و کشف ناشناخته‌ها
ترکیبی بکر و جذاب از جو و برنج قهوه‌ای که با تصفیه ارگان‌های حیاتی، بدن شما را برای یک زندگی بهتر و هیجان‌انگیزتر آماده می‌کند.

خواص:


در روزهایی که میزان آلودگی هوا بیشتر از حد مجاز است، با نوشیدنی یک فنجان دمنوش مخلوط جو و برنج قهوه‌ای می‌توان اثرات ناشی از آلودگی هوا را در بدن به حداقل رساند. این دمنوش همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت قلب و عروق و بهبود عملکرد کلیه‌ها و دستگاه گوارش می‌شود. از جمله خواص دیگر این دمنوش، کمک به سلامت استخوان‌ها و کاهش کلسترول و قند خون است .

Rosehip

ترکیبات

جو

جو

این گیاه ممکن است به اندازه گندم یا جوی دوسر محبوب نباشد، اما جو به هر روی،"شاه غلات" خوانده می‌شود. این عضو خانواده گندم به دلیل داشتن دانه و آب شناخته شده است. از برترین خواص این دانه می‌توان به زیبایی پوست و مو، سلامت قلب، جلوگیری از دیابت و تناسب اندام اشاره کرد. جو از قلب در برابر بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند. همچنین از کلیه‌ها، مجاری ادراری، کبد، استخوان‌ها و مفاصل نیز محافظت می‌کند و عملکرد طبیعی آنها را تضمین می‌کند.

برنج قهوه‌ای

برنج قهوه‌ای

دانه‌های برنج را زمانیکه از شالیزارها جدا می‌کنند به آنها به خاطر داشتن پوسته شلتوک برنج قهوه‌ای می‌گویند. تفاوت برنج قهوه‌ای با سفید در نحوه جداسازی این پوسته رویی است. این دانه سرشار از مواد معدنی مانند آهن، روی، فسفر، منگنز، کلسیم، منیزیوم، پتاسیم، ویتامین‌های B1، B2، B3، B6، K و E است. دانه‌های برنج قهوه ای به خاطر داشتن خاصیت گلیسمی پایینی که دارند، باعث کاهش انسولین و در نتیجه ثبات قند خون می‌شوند و برای افرادی که مشکل دیابتی دارند، یکی از بهترین نوع خوراکی می‌توان به حساب آورد. همچنین به دلیل داشتن فیبربالا، یک ماده مغذی برای کارکرد بهتر دستگاه گوارش و پیشگیری‌کننده بیماری‌های سرطانی مانند روده و سینه به حساب می‌آید.

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو کنید.