X

دمنوش گیاهی مخلوط بابونه

مخلوط بابونه


انعکاس زیبایی اردیبهشت
ترکیبی دلبرانه از بابونه و گیاهانی که با خواص بی‌نظیر خود علاوه بر سیستم ایمنی پوست و موی شما را نیز تقویت کرده شادابی را بر چهره شما می‌نشانند.

خواص:


دمنوش بابونه مسکنی فوق العاده برای سردرد، میگرن، دندان‌درد و دردهای عصبی به شمار می‌آید. به عملکرد کبد کمک کرده و شستشودهنده قوی کلیه و برطرف‌کننده سنگ‌های مجاری ادرار است. نوشیدن یک و یا دو فنجان دمنوش بابونه در روز به تمدد اعصاب کمک کرده و فشارهای عصبی را کاهش می‌دهد. برای رفع بی‌خوابی و بهره‌بردن از خوابی آرام، پیش از رفتن به رختخواب، یک فنجان چای بابونه بنوشید. هم چنین دمنوش بابونه و دارچین، برای رفع ورم معده موثر بوده، معده را تقویت کرده و فشار خون را تنظیم می‌نماید.

Chamomile

ترکیبات

Camomille

بابونه

بابونه گیاهی است معطر و خودرو با خواص درمانی فراوان. ضد درد و ضد التهاب است، اضطراب را از بین برده و در تسکین و رفع گرفتگی عضلات موثر است. بابونه هم چنین موجب درمان اگزما، جوش و آکنه شده، ضد عفونی کننده پوست است و عفونت های پوستی را کنترل می کند.

سبوس برنج

سبوس برنج

غلاف و لایه نازکی که بر روی دانه‌های برنج قرار گرفته است سبوس نامیده می‌شود. این لایه نازک دارای ارزش غذایی بسیار زیادی است از نظر پزشکی و سلامت نیز می‌تواند به سلامتی بدن و جسم کمک بسیار زیادی کند. معمولاً از سبوس برنج به عنوان یک ماده غنی در غذاها، نان، دمنوش‌ها و موارد دارویی استفاده می‌شود. سبوس برنج سرشار از مواد آنتی اکسیدانی، فیبر، ویتامین‌هایB1 ،B2 ، B5 ،B6 ،E و موادهای معدنی، کلسیم، منیزیم، منگنز، آهن، مس، روی، پتاسیم، سلنیم و اسیدهای چرب ضروری است.

هوفاریقون (گل راعی)

هوفاریقون (گل راعی)

گیاه هوفاریقون معمولاً به صورت خودرو در میان کشتزارهای گندم و ذرت یافت می‌شود. در ایران در دامنه کوه‌های البرز، چالوس، مازندران و نقاط غرب ایران و در مسیر قله چین کلاغ به حد زیادی می‌روید. مواد روغنی گیاه بالاخص دارای اثرات بارز ضد زخم، ضدسوختگی و التیام‌بخش پوستی است. درمان‌کننده بیماری مننژیت است؛ درد پشت و گردن و خشکی گردن را درمان می‌کند و ضدافسردگی است. کسانی که از داروهای آسم و ضدسرماخوردگی و حساسیت استفاده می‌کنند نمی‌توانند چای کوهی مصرف کنند.

 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد. شما می توانید این چای را سرد نیز سرو نمایید.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو نمایید.