X

دمنوش مخلوط عناب

دمنوش مخلوط عناب


یک نوشیدنی بسیار گوارا، خوش بو، خوش رنگ و بسیار مقوی و پرخاصیت.

خواص:


میوه عناب برای رفع استرس و اضطراب مفید است. به علت دارا بودن آنتی اکسیدان‌ها، روند پیری پوست را کند می‌کند. لعاب زیاد عناب، نرم کننده سینه و ملین است. همچنین فشار خون را کاهش می‌دهد و به هضم غذا و تصفیه خون کمک می‌کند. عصاره عناب مهارکننده سلول‌های سرطان است. این میوه به علت داشتن ویتامین C و آنتی اکسیدان، مانع از رشد و حرکت رادیکال‌های آزاد و در نتیجه کمک به کنترل رشد تومور و سلول‌های سرطانی می‌شود.

Relax

ترکیبات

عناب

عناب

عناب را با نام‌های «خرمای قرمز» و «خرمای چینی» هم می‌شناسند و نام علمی آن Ziziphus jujube است. این میوه‌‌‌ی همه‌فن‌حریف، بومی مناطق گرمسیری و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی نظیر ویتامین C، ویتامین B12 و پتاسیم است. فواید عناب و خواص دارویی فراوانش تردیدی در مصرف آن باقی نمی‌گذارد. عناب به‌دلیل دارابودن آنتی اکسیدان تأثیر زیادی در پیشگیری از سرطان دارد. همچنین عناب کمک بسیاری به مراقبت از پوست و جلوگیری از حساسیت های پوستی می‌کند. در این مقاله در مورد خواص عناب یا خرمای قرمز صحبت خواهیم کرد.

کاکوتی

کاکوتی

گیاه کاکوتی از جمله گیاهان دارویی با طبع گرم و خشک می باشد که از تیره نعنائیان محسوب می شوند. محل رویش این گیاه در نواحی کوهستانی ایران همچون ارتفاعات جاجرم واقع در خراسان شمالی و شهرستان بجنورد می باشد در گویش محلی خراسان به گیاه کاکوتی عنوان "آنخ" داده شده است.

 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد. شما می توانید این چای را سرد نیز سرو نمایید.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو نمایید.