X

چای سیاه کلاسیک

چای سیاه کلاسیک


چای سیاه مهرگیاه ترکیبی شگفت‌انگیز از دستچین مرغوب‌ترین برگ‌های چای ممتاز سیلان و سرگل بهاره ایرانی، فرموله شده با گیاهان خوش‌عطر و پرخاصیت است که هیچ گونه اسانس، رنگ و مواد افزودنی در تولید آن استفاده نشده است.

خواص:


ریشه کاسنی موجود در چای سیاه کلاسیک مهرگیاه موجب کاهش مضرات چای شده، کبد، کلیه، معده، قلب و ... را نیز تقویت می‌کند. دارچین نیز علاوه بر رنگ و عطر خوشایند خود، دارای خواص بیشماری از جمله متعادل کردن طبع چای است.

Mix Collection

ترکیبات

ریشه کاسنی

ریشه کاسنی

کاسنی، یک گیاه دارویی پایا با گلهای به رنگی آبی یا ارغوانی است. از ریشه کاسنی به علت شباهتی که در عطر و طعم به قهوه دارد بعنوان جایگزینی گیاهی و بدون کافئین برای این نوشیدنی پرطرفدار استفاده می‌شود. ریشه کاسنی دارای طبعی گرم و خشک است، برطرف‌کننده گیر و سده، نرم‌کننده اخلاط سینه، افزاینده ادرار، برطرف‌کننده تب‌ها، تصفیه و پاک‌کننده خون، رفع‌کننده ورم احشاء و درد مفاصل، شستشو دهنده کبد و کلیه، خون‌ساز و افزایش‌دهنده نیروی جنسی و حجم اسپرم در مردان است.

دارچین

دارچین

دارچین از ادویه های قدیمی وپرمصرفی است که خاصیت درمانی و دارویی دارد و در صنعت داروسازی و آشپزی به صورت گسترده استفاده می شود. دارچین ضد قارچ و ضد باکتری است. موجب رفع سوهاضمه می شود و احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. تسهیل گردش خون، کنترل قند خون، رفع سوء هاضمه و کمک به حفظ سلامت قلب از دیگر خواص دارچین می باشد.

 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو کنید.