X

مخلوط آویشن


تجربه‌ای نو از طعمی خاطره‌انگیز
ترکیبی متفاوت از گیاهانی که در کنار طعم خاطره‌انگیز آویشن سلامت و ایمنی شما را تضمین می‌کند.

خواص:


این دمنوش ترکیبی از آویشن، کاکوتی، رزماری، سرخارگل و گلرنگ است و دارای خواص بیشماری از جمله تقویت سیستم ایمنی و افزایش سلامت عمومی بدن است. گیاه آویشن علاوه بر موارد ذکر شده برای تقویت معده و تنظیم فشار خون نیز به صورت دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد.

Wellness

ترکیبات

آویشن

آویشن

خواص آویشن بسیار گسترده است به نوعی که از درمان انواع بیماری‌ها تا سلامت و زیبایی پوست و مو می‌توان از آن استفاده کرد. این گیاه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که دارد از التهاب مزمن که یکی از علل عمده بیماری‌های قلبی است، جلوگیری می‌کند. روغن موجود در آویشن با افزایش امگا3 ، در مغز به حفظ سلول‌های بدن و کاهش روند پیری کمک می‌کند. خواص آنتی سپتیک و انتی بیوتیک آن، یک درمان موثر برای مشکلات تنفسی مانند سرفه و برونشیت و همچنین گلو درد و سر درد به شمار می‌رود. چای آویشن به منظور تقویت هضم خوب و کاهش گاز و نفخ شناخته شده است. همچنین حاوی روغن‌های است که می‌تواند زخم معده را درمان کند.

کاکوتی

کاکوتی

گیاه کاکوتی از جمله گیاهان دارویی با طبع گرم و خشک است. ای گیاه از خانواده نعنا است و مقوى معده، ضدعفونى کننده مجارى تنفسى است و خواص نعنا را داراست.

اکیناسه یا سرخارگل

اکیناسه یا سرخارگل

اکیناسه یا سرخارگل گیاهی دارویی و بومی آمریکای شمالی است که به دلیل دارا بودن مواد ارزشمندی چون ترکیبات آلکیل آمیدی، ایزوبوتیل آمید و اسید شیگوریک خواص درمانی فراوان دارد. این گیاه محرک سیستم ایمنی بدن است، عوارض جانبی داروهای ضد سرطان را کاهش می دهد و هم چنین در مقابله با عفونت ها از جمله آنفلوآنزا و عفونت های مجاری ادرار و عفونت های خونی کاربرد دارد.

 
 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو نمایید.