X

دمنوش گیاهی مخلوط لیمو

مخلوط لیمو


تجربه شور و نشاط جوانی
ترکیبی شورانگیز از به‌لیمو و گیاهانی سرشار از ویتامین ث که سلامتی را همراه با حس شادابی و نشاط دلپذیری برای شما به ارمغان می‌آورد.

خواص:


دمنوش گیاهی لیمو یک نوشیدنی خوش عطر و بو است، ترکیبی از برگ‌های گیاه به‌لیمو، لیمو امانی و بادرنج بویه. دمنوش لیمو آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است، فشارهای عصبی و خستگی‌های روحی را کاهش داده، تپش قلب را از بین برده و مشکلات بد خوابی را رفع می‌کند. به‌لیمو موجود در این دمنوش، سرشار از ویتامین ث بوده، باعث آرامش فکر و روح شده خاصیت ضد سرطانی دارد و در توقف و تخریب سلول‌های سرطانی بسیار موثر عمل می‌نماید.

Relax

ترکیبات

Lemon

لیمو

لیمو ترش میوه درخت لیمو و از جمله مرکبات است که موجب افزایش سلامتی، طراوت، شادابی، جوانی و نیروی حیات می‌شود. همچنین لیمو ترش باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری‌هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک شده؛ ترشح صفرا را افزایش می‌دهد و در رفع یرقان (زردی) و دفع سنگ‌های کوچک موثر است. لیمو ترش درمان‌کننده چاقی و برطرف‌کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوءهاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

به لیمو

به لیمو

برگ‌ها بخش دارویی به‌لیمو هستند و بویی شبیه لیمو دارند. پودر برگ گیاه به‌لیمو به رنگ سبز مات و دارای بوی معطر، طعم آن تند و کمی تلخ است. از به‌لیمو در درمان تشنج، سوء هاضمه، نفخ، سردردهای یک طرفه، دردهای عصبی، سرگیجه و علائم سرماخوردگی استفاده می‌شود بعلاوه در تقویت حافظه و ایجاد آرامش و درمان بی‌خوابی نیز مفید است. همچنین به عنوان ادویه در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد. اسانس به‌لیمو دارای خواص باکتری کش و حشره کش بوده و همچنین در صنعت عطرسازی نیز از آن استفاده می‌شود.

بادرنج بویه

بادرنج بویه

گیاه بادرنج بویه به خانواده گیاهان نعنایی تعلق دارد و مانند گیاه لیمو، ذرت کاپری و عسل ویژگی‌های آرام بخش دارد. بر این اساس برای کاهش استرس و اضطراب، افزایش اشتها، خواب‌آوری، کاهش درد و التیام سوء هاضمه استفاده می‌شود.

 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو کنید.