X

دمنوش گیاهی مخلوط چای معطر

دمنوش گیاهی معطر


لذتی با طعم غروب‌های شیراز
ترکیبی نشاط‌آور از بهارنارنج و خوش‌عطرترین گیاهان طبیعت جهت خلق لحظاتی دل‌انگیز برای شما.

خواص:


نوشیدن این دمنوش گیاهی و بسیار معطر در عین دارا بودن خواص آرامش‌بخشی، نویدبخش گذراندن ساعتی پرنشاط بوده و سستی و کرختی ناشی از فعالیت‌های روزانه را از جسم و روحتان به در می‌برد. این نوشیدنی همچنین اشتها‌آور است، به رفع مشکل کم‌خوابی و بی‌خوابی کمک کرده و تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی است.

Relax

ترکیبات

بهارنارنج

بهارنارنج

نارنج گیاهی است که از شکوفه تا میوه‌اش قابل استفاده است. طبع بهار نارنج گرم و خشک است و برای افرادی با طبع سرد، بسیار مناسب است. این گیاه سرشار از ویتامین‌های مختلف مثل ویتامین "ب"، "ث" و "د" است. شکوفه‌های درخت بهارنارنج با تقویت دستگاه عصبی، تشویش و اضطراب را از بین برده و سر دردهای عصبی و خستگی ناشی از کار و دغدغه‌های روزمره را کاهش می‌دهند.

Cardamom

هل

هل بومی جنوب شرق آسیا، از خانواده زنجبیل است و به صورت وحشی و پرورشی می‌روید. هل خوشبوکننده دهان است و زخم‌های دهان را برطرف می‌کند. هل همچنین تقویت‌کننده قلب است، دردهای روماتیسم را التیام می‌بخشد و در رفع بیماری‌های چشم مفید است.

Red Rose

گل سرخ

گل سرخ بوته‌ای است که از آسیا و به خصوص ایران نشات گرفته و انواع متفاوتی دارد. این گیاه معطر دارای قند، تانن، اسید گالیک، اسانس، مواد پکتینی و ماده رنگی و ویتامین‌های ث، ب و کا است. از نظر کاربرد دارویی، این گیاه دارای خواص ارزشمندی است که گیاه‌شناسان و اطبای معروف بر آن تأکید کرده‌اند. گل سرخ نشاط‌آور است، قلب و اعصاب را تقویت‌کرده و بوی بد دهان را رفع می‌کند. همچنین گل سرخ، دردهای عضلانی و سردردها را برطرف می‌نماید.

Cinnamon

دارچین

دارچین از ادویه‌های قدیمی وپرمصرفی است که خاصیت درمانی و دارویی دارد و در صنعت داروسازی و آشپزی به صورت گسترده استفاده می‌شود. دارچین ضد قارچ و ضد باکتری است و احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد. تسهیل گردش خون، کنترل قند خون، رفع سوءهاضمه و کمک به حفظ سلامت قلب از دیگر خواص دارچین به شمار می‌رود.

 

روش مصرف

مقدار 200 میلی لیتر آب جوش را بر روی تیبگ بریزید. اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه دم بکشد. شما می توانید این چای را سرد نیز سرو نمایید.
نکته: در صورت دم کردن دمنوش در قوری مقدار 400 میلی لیتر آب جوش بر روی تیبگ بریزید و اجازه دهید به مدت 5 تا 10 دقیقه باقی بماند و سپس آن را سرو نمایید.