مقالات

معرفی بهترین دمنوش برای فشار خون بالا

بهترین دمنوش برای فشار خون بالا

فشار خون بالا یکی از بیماری هایی است که افراد بسیاری را درگیر خود کرده است. سالانه بسیاری از افراد به علت بیماری های قلبی- عروقی و سکته های مغزی و قلبی ناشی از فشار خون بالا در معرض خطر هستند و به همین دلیل کنترل فشار خون بالا برای حفظ سلامت بدن بسیار مهم می باشد. مصرف دارو، تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی و نوشیدن بهترین دمنوش برای فشار خون بالا، همگی می توانند در بهبود و کنترل این بیماری نقش مهمی داشته باشند. در ادامه به معرفی بهترین دمنوش ها برای فشار خون بالا خواهیم پرداخت.

فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا یکی از بیماری هایی است که افراد بسیاری را درگیر خود کرده است. سالانه بسیاری از افراد به علت بیماری های قلبی- عروقی و سکته های مغزی و قلبی ناشی از فشار خون بالا در معرض خطر هستند و به همین دلیل کنترل فشار خون بالا برای حفظ سلامت بدن بسیار مهم می باشد. مصرف دارو، تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی و نوشیدن بهترین دمنوش برای فشار خون بالا، همگی می توانند در بهبود و کنترل این بیماری نقش مهمی داشته باشند. در ادامه به معرفی بهترین دمنوش ها برای فشار خون بالا خواهیم پرداخت.

عوارض ناشی از فشار خون بالا

فشار خون بالا می تواند باعث مشکلات بسیار جدی و حتی مرگباری برای بدن شود. اگر فشار خون بالا در مدت زمانی طولانی ادامه یابد باعث تصلب شرایین می شود. این وضعیت قلب را برای پمپاژ خون وادار به استفاده از انرژی بیشتری می کند و مشکلات و بیماری های جدی همچون سکته مغزی، حمله قلبی، نارسایی کلیه، نارسایی احتقانی قلب، ورم ریه، آسیب چشمی و مشکل بینایی را ایجاد می نماید.

درمان فشار خون اهمیت بسیاری دارد و باید زیر نظر پزشک و با توجه به شرایط هر فرد انجام شود. بسیار مهم است افرادی که دچار فشارخون بالا هستند روزانه دو بار صبح ها و عصرها فشار خون خود را اندازه گیری کنند. تغذیه مناسب، دوری از مصرف نمک، کاهش وزن و داشتن فعالیت بدنی از جمله مواردی هستند که می توانند در کنترل فشار خون بالا نقش مهمی داشته باشند. مصرف دارو نیز به تجویز پزشک در کنار تغییرات سبک زندگی بسیار توصیه می شود. مصرف دمنوش های گیاهی نیز می تواند در کنار درمان و زیر نظر پزشک، نقش مهمی در کنترل فشار خون داشته باشد.

دمنوش گیاهی

برای خرید دمنوش گیاهی می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

بهترین دمنوش برای درمان فشار خون بالا

بسیار مهم است که بدانید دمنوش های گیاهی جایگزین داروهایی که پزشکان برای درمان فشار خون بالا تجویز می کنند نیستند. دمنوش های گیاهی موثر بر درمان فشار خون بالا می توانند پس از مشورت با پزشک در رژیم تغذیه ای شما قرار بگیرند و فواید خود را در کنترل فشارخون بالا به بدن برسانند.

دمنوش هایی که در ادامه معرفی می شوند هر کدام می توانند بهترین دمنوش برای فشار خون بالا باشند:

دمنوش مخلوط زنجبیل

از جمله بهترین دمنوش ها برای درمان فشار خون بالا، دمنوش زنجبیل است. این دمنوش محصولی است که خواص این گیاه جادویی را به بدن می رساند. زنجبیل ریشه ای با خاصیت دارویی است از سال های دور از خواص درمانی آن استفاده می شده است. زنجبیل یکی از مواد خوراکی است که در کاهش فشار خون موثر است و مطالعات بسیاری نشان داده اند که خوردن روزانه آن می تواند باعث کاهش فشار خون شود و از بدن در مقابل سایر بیماری های قلبی محافظت کند. دمنوش مخلوط زنجبیل مهرگیاه ترکیبی است از زنجبیل، دارچین، نعنا، گل سرخ، هل، مریم گلی و … که می تواند فواید این گیاه بی نظیر را در کاهش فشار خون به شما برساند.

زنجبیل موجود در این دمنوش می تواند کانال های کلسیم را مسدود کند و  ACEیا آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین را مهار نماید. عملکرد زنجیبل باعث کاهش کلسیم جذب شده توسط قلب و دیواره رگ های خونی می شود و به این ترتیب رگ ها می توانند اکسیژن بیشتری را به قلب برسانند. از طرفی زنجبیل با مهار ACF به گشاد شدن رگ های خونی کمک می کند و به این ترتیب با افزایش پمپاژ قلب، خون رسانی به بدن را بهبود می بخشد. این دمنوش در کنار داروی اصلی و زیر نظر پزشک می تواند برای درمان فشار خون بالا مفید باشد.

دمنوش مخلوط زنجبیل

برای خرید دمنوش زنجبیل تی بگ می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

دمنوش آرامش (حاوی سنبلطیب)

یکی دیگر از بهترین دمنوش ها برای فشار خون بالا دمنوش آرامش است که حاوی سنبلطیب می باشد. این گیاه خوشبو فواید بسیاری برای بدن دارد و نقش آن در کنترل فشارهای عصبی و استرس که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود بسیار پررنگ است. دمنوش آرامش به جز گیاه سنبلطیب حاوی گیاهان دیگری همچون اسطوخودوس، به لیمو، نعنا، بادرنجویه، چای ترش و … می باشد و ترکیب بسیار مفید آن می تواند برای کنترل فشار خون بالا مفید باشد.

سنبلطیب آرامشبخش و ضد التهاب است و نقش یک مسکن و آرامش بخش طبیعی را ایفا می کند. این گیاه در کاهش دردهای عضلانی، افسردگی، بی خوابی، فشارهای عصبی و استرس نقش مهمی دارد. پژوهش ها حاکی از این هستند که این گیاه می تواند اثرات مثبتی روی تنظیم و کنترل چربی و فشار خون داشته باشد.

دمنوش مخلوط ریشه کاسنی و قاصدک

دمنوش مخلوط ریشه کاسنی و قاصدک نیز از جمله دمنوش های موثر در کاهش فشارخون بالا می باشد. این دمنوش حاوی ریشه قاصدک، ریشه کاسنی و جو است. ترکیبی بسیار خوش طعم و مفید برای بدن که در کاهش فشار خون نیز می تواند موثر باشد.

گیاه قاصدک از جمله گیاهانی است که فواید بسیاری برای بدن دارد. این گیاه برای بهبود وضعیت پوست، هضم بهتر غذا و درمان یبوست، کاهش وزن، کنترل قند خون و فشار خون بسیار مفید می باشد.

نقش گیاه قاصدک در کنترل فشار خون به خاصیت ادرار آور آن مرتبط است. تکرر ادرار باعث خارج شدن مایعات اضافی از بدن و در نتیجه کاهش فشار خون می گردد. در واقع تحقیقات انجام شده در مورد نقش قاصدک در کاهش فشار خون بر اساس خاصیت ادرار آور و داشتن پتاسیم در ترکیب آن می باشد و به صورت اختصاصی نقش آن در کنترل فشار خون تایید نشده است. پزشکان طب سنتی از این گیاه برای کنترل فشار خون استفاده می کنند زیرا عقیده دارند  قاصدک در سم زدایی از اندام های بدن موثر است.

دمنوش مخلوط ریشه کاسنی و قاصدک

برای خرید دمنوش مخلوط ریشه کاسنی و قاصدک تی بگ می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

سخن پایانی

بهترین دمنوش برای فشار خون بالا حاوی گیاهانی است که برای درمان فشارخون بالا موثرند. باید توجه داشت مصرف دمنوش های گیاهی باید در کنار دارودرمانی و زیر نظر پزشک باشد تا بهترین نتیجه را برای درمان و کنترل این بیماری بسیار جدی برای شما به همراه داشته باشد.

برای خرید انواع دمنوش گیاهی از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

مهرگیاه با دارا بودن بیش از 10 سال سابقه در تولید انواع دمنوش فروشگاهی معتبری برای خرید دمنوش گیاهی و خرید دمنوش میوه ای می باشد. شما عزیزان می توانید از طریق سایت مهرگیاه به خرید چای نیز بپردازید.

مهرگیاه مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

دیدگاهتان را بنویسید