مقالات

معرفی بهترین دمنوش برای عفونت ادراری

دمنوش برای عفونت ادراری

یکی از عفونت های شایع، عفونت ادراری است که می تواند هر کدام از بخش های دستگاه ادراری مانند مثانه، کلیه ها، حالب ها و مجرای ادراری را تحت تاثیر قرار دهد. آمارها حاکی از این هستند که عفونت ادراری زنان را 50 درصد بیشتر از مردان درگیر خود می کند. این عفونت بیشتر در بخش تحتانی دستگاه ادراری مانند مجرای ادراری یا مثانه دیده می شود و می تواند دردناک و آزاردهنده باشد. در صورتیکه عفونت ادراری به بخش های دیگر همچون کلیه ها سرایت کند می تواند عواقب بسیار جدی برای فرد ایجاد نماید. درمان عفونت ادراری بسیار مهم است و با دارو درمانی انجام می شود. گاهی نیز از طبی سنتی برای درمان عفونت ادراری استفاده می گردد؛ استفاده از داروهای گیاهی مانند عصاره گیاه کاستی یا نوشیدن آب زغال اخته از جمله درمان های عفونت ادراری در طب سنتی می باشند. استفاده از دمنوش برای عفونت ادراری که بر پایه مواد طبیعی و بسیاری گیاهان موثر دیگر تولید شده اند نیز می تواند نقش مهمی را در درمان عفونت ادراری ایفا کند. در ادامه به معرفی بهترین دمنوش برای عفونت ادراری خواهیم پرداخت.

عفونت ادراری چیست؟

عفونت ادراری به عفونتی باکتریایی گفته می شود که سیستم ادراری را تحت تاثیر قرار می دهد. زمانیکه باکتری ها از خارج بدن وارد سیستم ادراری شوند باعث مشکلاتی مانند التهاب و عفونت می گردند. به جز باکتری ها، در مواقعی عفونت ادراری می تواند به دلیل تکثیر قارچ ها و در موارد نادر ناشی از ویروس ها باشد. عفونت ادراری با علائمی مانند احساس درد و سوزش هنگام ادرار و تمایل به دفع ادرار بروز می کند. عفونت ادراری با آزمایش نمونه ادرار تشخیص و با مصرف آنتی بیوتیک ها درمان می شود.

علل ابتلا به عفونت ادراری می تواند متفاوت باشد. افزایش سن، سنگ کلیه، دیابت کنترل نشده، عدم تحرک پس از جراحی، انسداد مجاری ادراری و عدم رعایت بهداشت از جمله دلایل مهم ابتلا به عفونت ادراری هستند. زنان بیشتر از مردان در معرض عفونت ادراری قرار دارند. زنان به دلیل آناتومی زنانه (کوتاه تر بودن مجرای خروجی ادرار در آنها نسبت به مردان) و کاهش استروژن پس از یائسگی بیشتر در معرض این بیماری می باشند. می توان گفت حدودا از هر 5 نفر زن 1 نفر در طول زندگی خود دچار این عفونت می شود.

عفونت ادراری بیماری نسبتا قابل پیشگیری است و با نوشیدن مایعات، رعایت نظافت قبل و پس از رابطه جنسی، و پوشیدن لباس های مناسب می توان تا حد زیادی از ابتلا به آن جلوگیری کرد.

دمنوش گیاهی

برای خرید دمنوش گیاهی می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

عوارض ناشی از عفونت ادراری

علائم و عوارض عفونت ادراری با توجه به بخشی از دستگاه ادراری که آلوده شده می تواند متفاوت باشد و به دو شکل است:

 • عفونت مجاری ادراری تحتانی

این عفونت ادراری بر روی مجرای ادراری و مثانه اثر می گذارد و به عفونت مثانه نیز شناخته می شود. این عفونت می تواند باعث عوارضی همچون موارد زیر در فرد شود:

 • افزایش میل به ادرار کردن
 • ناتوانی در نگهداری ادرار
 • درد یا سوزش هنگام ادرار
 • نیاز به ادرار در طول شب
 • ادرار با بوی قوی
 • ادرار با رنگ کدر
 • خستگی
 • درد لگن در زنان
 • درد راست روده در مردان
 • تب کم درجه
 • عفونت مجاری ادراری فوقانی

این عفونت بر کلیه ها اثر می گذارد. عفونت کلیه را با نام پیلونفریت نیز می شناسند. زمانیکه باکتری های عفونت از کلیه های آلوده به خون منتقل شوند، می توانند زندگی فرد را تهدید کنند. این بیماری که اوروسپسیس نام دارد می تواند باعث کاهش فشار خون و شوک و مرگ گردد. عفونت مجاری ادراری فوقانی با عوارضی همچون موارد زیر همراه است:

 • لرزش بدن
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • تب بالای 38 درجه سانتیگراد
 • لرزش و تعریق همراه با تب
 • درد کمر که به شکل دردی عمیق و شدید در پشت و پهلو احساس شود.

از آنجا که عفونت ادراری وضعیت ناخوشایندی است و حتی می تواند سلامتی فرد را تهدید کند نیازمند درمان فوری است. درمان عفونت ادراری به طور معمول با آنتی بیوتیک ها انجام می شود. نوع دارو و مدت تجویز آن به فاکتورهایی مانند سن، جنسیت، وضعیت سلامتی و نوع باکتری ارتباط دارد. گاهی درمان عفونت ادراری در زنان و مردان می تواند متفاوت باشد. اثر آنتی بیوتیک ها می تواند چند روز پس از مصرف، علائم عفونت ادراری را تسکین دهد اما نیاز است مصرف آنها به مدت یک هفته یا ده روز ادامه یابد.

هیچ دارو و درمان خانگی برای عفونت ادراری وجود ندارد اما برخی کارها و مصرف برخی مواد می توانند باعث سریع تر شدن اثر داروها و بهبود عفونت ادراری در فرد شود. استفاده از دمنوش  برای درمان عفونت ادراری نیز می تواند یکی از راه های کمکی درمان باشد. از جمله گیاهان موثر بر عفونت ادراری می توان به گیاه کاسنی، گزنه، بابونه و دارچین اشاره نمود. همچنین مصرف قره قات و آب کرن بری که در دمنوش میوه ای توت و میوه های قرمز، دمنوش میوه ای بلوبری و دمنوش میوه ای زرشک وجود دارند می توانند به شما در درمان عفونت ادراری کمک رسانند. در ادامه با بهترین دمنوش برای عفونت ادراری آشنا می شوید.

بهترین دمنوش برای عفونت ادراری

برای درمان عفونت ادراری به طور معمول از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. برخی از گیاهان می توانند به صورت درمان تکمیلی در کنار مصرف آنتی بیوتیک ها استفاده شوند. بهترین دمنوش برای عفونت ادراری دمنوشی است که حاوی گیاهان موثر برای درمان این عفونت می باشد. دمنوش های گیاهی حاوی زرشک، دارچین، بابونه و زنجبیل گزینه مناسبی برای کمک به درمان عفونت ادراری هستند. در ادامه با بهترین دمنوش برای عفونت ادراری مهر گیاه آشنا می شوید:

دمنوش میوه ای زرشک

دمنوش میوه ای زرشک مهرگیاه بهترین دمنوش برای عفونت ادراری می باشد. این دمنوش بسیار خوش طعم است و از زرشک، قره قات و میوه نسترن در ترکیب خود استفاده کرده است. این دمنوش فواید بسیاری برای بدن دارد و می تواند برای درمان برخی بیماری ها مانند عفونت ادراری نیز مفید باشد. دمنوش زرشک می تواند برای کمک به سم زدایی کیسه صفرا و کبد، تنظیم قند خون، سلامت قلب و همچنین عفونت ادراری به کار رود. این دمنوش علاوه بر رفع عفونت ادراری می تواند به کاهش سوزش ادرار و خنثی سازی سموم بدن نیز کمک کند.

دمنوش میوه ای زرشک

برای خرید دمنوش میوه ای زرشک تی بگ می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

دمنوش میوه ای سیب و دارچین

دارچین به خواص ضد قارچ خود معروف است و به همین دلیل برای عفونت های ادراری نیز کاربرد دارد. دمنوش میوه ای سیب و دارچین مهرگیاه یکی از بهترین دمنوش ها برای عفونت ادراری می باشد که از دارچین و سیب تهیه شده است. دارچین می تواند در تنظیم ph ادرار موثر باشد و از رشد باکتری ها جلوگیری کند. همچنین دارچین باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می شود و می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث بهبود سریع تر عفونت ها گردد.

دمنوش مخلوط بابونه

یکی از بهترین دمنوش ها برای عفونت ادراری، دمنوش مخلوط بابونه است. بابونه گیاهی است که طعم ملایمی دارد و نقش آن در آرامش اعصاب بسیار پر رنگ می باشد. دمنوش بابونه طرفداران بسیاری دارد زیرا بر روی اعصاب، پوست و بدن اثرات مثبتی می گذارد. دمنوش مخلوط بابونه مهر گیاه شامل گیاهانی مانند بابونه، سبوس برنج، زیرفون، گل راعی و دارچین می باشد. گیاه بابونه برای درمان عفونت های ادراری بسیار مفید است زیرا در گیاه بابونه عصاره هایی وجود دارند که باعث رفع باکتری های مجاری ادراری می شوند.

دمنوش گیاهی مخلوط بابونه

برای خرید دمنوش گیاهی مخلوط بابونه تی بگ می توانید از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

دمنوش مخلوط زنجبیل (انرژی)

یکی دیگر از بهترین دمنوش ها برای عفونت ادراری، دمنوش مخلوط زنجبیل (انرژی) مهرگیاه است. این دمنوش حاوی گیاهانی مانند نعنا، دارچین، هل، میخک، گل سرخ و زنجبیل می باشد. دمنوش مخلوط زنجبیل (انرژی) به دلیل وجود زنجبیل در ترکیب خود، باعث افزایش دفعات ادرار و به این ترتیب پاک شدن مثانه و روده ها از آلودگی های مضر می گردد. این دمنوش می تواند نقش مهمی در بهبود عفونت ادراری داشته باشد.

 سخن پایانی

بهترین دمنوش برای عفونت ادراری باید حاوی گیاهانی مانند دارچین، زنجبیل،  قره قات و بابونه و بسیاری گیاه اثرگذار دیگر باشد تا بتواند نقش مهمی در کنار دارو درمانی بر درمان عفونت ادراری ایفا کند. استفاده از بهترین دمنوش برای عفونت ادراری در کنار درمان اصلی و زیر نظر  پزشک می تواند برای درمان این بیماری موثر باشد. دمنوش های نامبرده هرکدام می توانند بهترین دمنوش برای عفونت ادراری باشند و با افزایش دادن تعداد دفعات ادرار، تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با باکتری ها به درمان عفونت ادراری یاری رسانند. شما می توانید با استفاده از دمنوش های مفید برای عفونت ادراری، بیماری خود را به بهترین شکل کنترل نمایید.

برای خرید انواع دمنوش گیاهی از مهرگیاه اقدام به خرید نمایید.

مهرگیاه با دارا بودن بیش از 10 سال سابقه در تولید انواع دمنوش فروشگاهی معتبری برای خرید دمنوش گیاهی و خرید دمنوش میوه ای می باشد. شما عزیزان می توانید از طریق سایت مهرگیاه به خرید چای نیز بپردازید.

مهرگیاه مطالعه مقالات زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

دیدگاهتان را بنویسید